7 Mayıs 2009 Perşembe

Arıcılık Kayıt Sistemi

Tüm arıcı arkadaşlar özellikle gezginci arıcı olan arkadaşlar Mayıs ayının 15 ine kadar bulundukları yerlerdeki Tarım İl veya İlçe Müdürlüklüklerine müracaat ederek kovanlarını tesbit ettirip tutanak düzenletmek zorundalar.Tüm arkadaşların dikkatine !!!!!!!!!Burda tespitleri yapmaya başladık.

İlçemizin Altınova Beldesinde İlçe Halk Eğitim merkezi Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen Arıcılık kursumuz devam etmekte.

2 yorum:

İlhami Uyar dedi ki...

Sayın Çokengin,arıcılık kayıt sisteminin kovan varlığının belirlenmesi,gezginci arıcılık faaliyetleri,hastalıkları önleme ve tedbir alma dışında bilmediğimiz amaçları varmıdır varsa nelerdir ,bilgilendirirseniz memnun olurum.Başarılar diliyorum,kolay gelsin.

E.ÇOKENGİN dedi ki...

Syın İlhami bey Sorunuza biraz geç cevap verdiğim için kusura bakmayın işlerin yoğunluğundan blogla ilgilenme fırsatı bulamıyurm.Sorunuza gelince A.K.S nin amacı ilk etapta tüm arıcıları kayıt altına almak.Bu tamamlandığında şu an resmi bir şey yok ama herhalde kontrolsüz ilaç kullanımınada müdahele edilebilecek.Her tüğrlü arılıkovan sevki bu sistem üzerinden yapılacak.Başarılar dilerim.